Nastup PLK ˝Adamas˝ na natjecanju u powerliftingu i bench pressu u Sukošanima

Tijekom 02. i 03. rujna 2023. održan je ˝1. Sukošan raw powerlifting i bench press kup˝ na kojem su sudjelovali i predstavnici Powerlifting kluba ˝Adamas˝ iz Vukovara.

U kategoriji kadetkinja do 76 kg debitirala je Emina Kondić, osvojivši 1. mjesto sa čučnjem od 110 kg, bench pressom od 57.5 kg i deadliftom od 130 kg (total: 297.5 kg).  U kategoriji juniorki do 63 kg nastupila je Andrijana Kampić osvojivši 1. mjesto sa čučnjem od 90 kg, bench pressom od 40 kg i deadliftom od 105 kg (total: 235 kg). U kategoriji seniorki do 63 kg Iva Maganić je osvojila 2. mjesto u jakoj konkurenciji sa čučnjem od 97.5 kg, bench pressom od 57.5 kg i deadliftom od 145 kg. U kategoriji seniorki do 76 kg Ana Maslov je osvojila 3. mjesto sa čučnjem od 107.5 kg, bench pressom od 52.5 kg i deadliftom od 130 kg (total: 290 kg).

U muškoj konkurenciji u powerliftingu su za klub nastupila tri debitanta. U kategoriji juniora do 120 kg Mihael Hlevnjak je osvojio 1. mjesto sa čučnjem od 202.5 kg, bench pressom od 145 kg i deadliftom od 280 kg (total: 627.5 kg). Mihael je pokušao deadliftati i 300 kg no, nažalost, neuspješno, no to je bio najteži pokušaj deadlifta na natjecanju. U kategoriji seniora do 105 kg nastupio je Luka Kuzmanović osvojivši 2. mjesto sa čučnjem od 150 kg, bench pressom od 102.5 kg i deadliftom od 180 kg (total: 432.5). U kategoriji seniora do 120 kg nastupio je Niko Filipović osvojivši 4. mjesto sa čučnjem od 162.5 kg, bench pressom od 132.5 kg i deadliftom od 205 kg.

U bench pressu je klub imao dva predstavnika u kategoriji do 83 kg; u kategoriji juniora do 83 kg nastupio je Šimun Crnomarić i izbenchao 150 kg uz nepriznat pokušaj od 160 kg. U kategoriji seniora do 83 kg nastupio je Luka Crnomarić i osvojio 2. mjesto sa bench pressom od 110 kg.

Sudačke dužnosti je odradio predsjednik kluba, Željko Đitko.

Powerlifting klub ˝Adamas˝ se ovim putem zahvaljuje organizatorima natjecanja PLK ˝Liftaonica˝ i Hrvatski powerlifting savez Croatian Powerlifting Federation na ukazanoj prilici i vrhunskoj organizaciji kao i Gradu Vukovaru, Zajednici športskih udruga grada Vukovara te limarskom obrtu ˝Hidrija˝ na financijskoj potpori klubu za nastup na ovom natjecanju kao i svima koji podupiru klub bilo donacijama ili moralnom potporom.