Barun, Žgela i Adžaga srebrni na 28. Međunarodnom memorijalnom karate kupu Slavonski Brod 2026.

Na 28. Međunarodnom memorijalnom karate kupu Slavonski Brod 2026 natjecatelji KK Vukovar 1991 ponovno su ostvarili odlične rezultate te pokazali borbenost, kvalitetu i veliki potencijal.

Srebrne medalje osvojili su:

Ivano Žgela u kategoriji U10 do 27 kg. Ivano je tijekom cijelog turnira pokazao sigurnost, hrabrost i odličan pristup borbama te zasluženo stigao do finala i osvojio vrijedno srebro.

Petra Barun u kategoriji U14 do 47 kg ostvarila je izvrstan nastup i još jednom pokazala veliku natjecateljsku zrelost. Kroz cijeli turnir djelovala je vrlo koncentrirano i borbeno te osvojila odlično drugo mjesto.

Klara Adžaga osvojila je srebro u kategoriji U14 do 57 kg. Klara je pokazala kvalitetu, mirnoću i odličan osjećaj za borbu te još jednom potvrdila svoj kontinuirani napredak.

Brončane medalje osvojili su:

Agata Šeremet, koja je bila jedna od najuspješnijih natjecateljica kluba osvojivši čak dvije brončane medalje – u kategoriji U14 do 57 kg i u kategoriji kadetkinja do 61 kg. Agata je tijekom cijelog dana pokazala veliku borbenost i stabilnost u nastupima.

Klara Sabo osvojila je broncu u kategoriji kadetkinja do 47 kg te još jednom pokazala kvalitetan i siguran nastup.

Roula Shoukry stigla je do brončane medalje u kategoriji kadetkinja preko 61 kg pokazavši veliku želju i borbenost.

Lovro Hutz osvojio je broncu u katama U14 A kategorije te vrlo dobrim nastupima još jednom potvrdio svoju kvalitetu u katama.

Kristina Šarčević osvojila je brončanu medalju u katama U12 A kategorije sigurnim i tehnički kvalitetnim izvedbama tijekom turnira.

Leon Krstić osvojio je broncu u kumiteu U12 preko 54 kg te pokazao veliku borbenost i dobar natjecateljski karakter.

Lana Kunac osvojila je brončanu medalju u kategoriji U10 djevojčica do 35 kg te svojim hrabrim nastupom zasluženo stigla do postolja.

Trener Jurica Matanović nakon turnira nije skrivao zadovoljstvo nastupima svojih natjecatelja:

„Ponosni smo na sve naše natjecatelje, ne samo na osvajače medalja. Djeca iz turnira u turnir pokazuju napredak, veliku želju za učenjem i pravi sportski karakter. Rezultati su važni, ali još važnije je iskustvo koje skupljaju i način na koji predstavljaju klub. Ovaj turnir pokazao je da idemo u dobrom smjeru i vjerujem da nas u budućnosti čekaju još veći uspjesi.“

Za KK Vukovar 1991 još su nastupili: Nikola Radojčić, Milan Velikić, Josip Musa, Niko Ćuk, Mateo Raketić, Lara Dumendžić, Katja Štalmajer, Petar Barbarić, Ljubomir Popović i Mateo Dumendžić, koji su također pokazali trud, hrabrost i želju za napretkom kroz svoje nastupe.

Uz natjecatelje, klub su predstavljali i suci Goran Kalanj, Luka Žgela i Nela Radonić, dok su podršku i vodstvo pružali treneri David Žgela, Ema Pendić i Jurica Matanović.

KK Vukovar 1991 još je jednom pokazao kvalitetan rad i veliki potencijal svojih natjecatelja, a osvojene medalje potvrda su truda, discipline i predanosti na treninzima. Čestitke svim natjecateljima, trenerima i roditeljima na još jednom uspješnom turniru!

Podijeli: