U Heraklionu na otoku Kreti u Grčkoj, održano je od 01.05 do 05.05. – 8. Wushu Europsko prvenstvo u tradicionalnim disciplinama uz sudjelovanje preko 450 sportaša iz 27 europskih zemalja.
Hrvatska selekcija nastupila je sa 14 sportaša i postigla odlične rezultate.
Alen Bilogrević, član Taijiquan wushu kluba Vukovar, za Hrvatski wushu tim je nastupao u dvije discipline, statični tuishou i taolu. Ovo je bio njegov treći nastup na Europskim prvenstvima, a Alen se i ovoga puta sjajno plasirao. U disciplini taolu je odradio korektno, ali bez značajnijeg plasmana dok je u disciplini tuishou zauzeo 2. mjesto u kategoriji seniora do 65kg.
Prvenstvu je nazočio i Anthony Goh, dopredsjednik Svjetske wushu federacije (IWUF), te time pokazao koliko je Federaciji važan razvoj wushua u Europi.
