Petar Kovač juniorski viceprvak

Petar Kovač osvojio je titulu viceprvaka na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke koje se održavalo u Splitu od 22.do 28. srpnja te osvojivši 2.mjesto na ovom državnom natjecanju, potvrdio svoju dominaciju u šahu na državnoj razini te donio Vukovaru još jednu titulu.

Petar je nastupio u kategoriji do 19 godina ( M-19) u kojoj se natjecalo ukupno 33 šahista te je bez ijednog poraza, a s pet pobjeda i četiri remija, osvojio ukupno 7 bodova u 9 kola.

Osim Petra Kovača, u Splitu su iz ŠK Codeasy Vukovar nastupili još i Eva Maltašić ( Z-17), Nikola Konjević (M-17), Duje Mandarić (M-17), Fran Mandarić (M-17) i Borna Radić (M-17) koji su izrazito velikoj i jakoj konkurenciji najboljih mladih šahista i šahistica iz cijele Hrvatske igrali vrlo dobro i vrlo hrabro.