Plivački klub Vukovar ima novog kadetskog viceprvaka države u disciplini 100m delfin

Novo “plivačko čudo” iz Plivačkog kluba Vukovar!

17. i 18.02.2024. U Zadru je održano Kadetsko državno prvenstvo Hrvatske u malom bazenu. Ukupno je sudjelovalo 289 natjecatelja koji su isplivali limite za pravo nastupa.

Za naš klub nastupili su Ivana Kosanović, Marta Žuvić, Lovro Brođanac, Stefan Tintor, Roko Tišov i Sergej Skenderija pod vodstvom trenera Ivana Koščevića.

Ostvarili su sljedeće rezultate: U ukupnom poretku od 44 kluba zauzeli smo 16.mjesto.

Lovro Brođanac novi je viceprvak države u disciplini 100m delfin.

Iako je u disciplini 200m mješovito isplivao osobni rekord, za medalju mu je nedostajalo 8 stotinki te je zauzeo 4. mjesto. U disciplini 100m slobodno zauzeo je 6.mjesto od 90 plivača. U disciplini 100m prsno s osobnim rekordom zauzeo je 7.mjesto.

Stefan Tintor s osobnim rekordom u disciplini 100m delfin zauzeo je sjajno 8.mjesto. Odmah nakon toga plivao je 50m leđno i zauzeo 17.mjesto. Isto tako, u disciplini 200m mješovito s osobnim rekordom zauzeo je 17.mjesto. U disciplini 100m leđno, vjerovali ili ne, također zauzima 17.mjesto.

Roko Tišov nastupio je u disciplini 400m slobodno i isplivao svoj osobni rekord popravivši ga za gotovo 10 sekundi . Osobni rekord plivao je u disciplini 200m mješovito te ga popravio za 2 sekunde i zauzeo 37.mjesto od 90 plivača.

Sergej Skenderija, kao naš najmlađi momak, nastupio je u disciplini 400m slobodno te zauzeo 78.mjesto.

Marta Žuvić nastupila je u disciplini 100m delfin te zauzela 17.mjesto. U disciplini 50m leđno s osobnim rekordom zauzela je 24.mjesto. U disciplini 200m mješovito zauzima 26. mjesto. U disciplini 100m prsno nalazi se na 39.mjestu.

Ivana Kosanović se nakon kraće stanke vraća na najbolji način i odmah u prvoj disciplini 400m slobodno pliva svoj osobni rekord i zauzima 26.mjesto. U disciplini 200m mješovito s osobnim rekordom nalazi se na 9.mjestu.  U disciplini 100m slobodno zauzela je 28.mjesto.

Za kraj je isplivala osobni rekord u disciplini 100m prsno i zauzela sjajno 7.mjesto.

Štafete:

4x50m slobodno u sastavu Roko Tišov, Sergej Skenderija, Stefan Tintor i Lovro Brođanac -13.mjesto

4x100m slobodno mix u sastavu Marta Žuvić, Ivana Kosanović, Lovro Brođanac i Stefan Tintor – sjajno 8.mjesto.

4x50m mješovito u sastavu Roko Tišov, Sergej Skenderija, Stefan Tintor i Lovro Brođanac -16.mjesto

4x100m mješovito u sastabu Roko Tišov, Sergej Skenderija, Stefan Tintor i Lovro Brođanac – 12.mjesto

Želimo se zahvaliti Plivačkom klubu Zadar na sjajnoj organizaciji natjecanja,predivnom druženju i novom iskustvu.

Posebno čestitamo osvajaču u ukupnom poretku Plivačkom klubu Dubrava-Zagreb,kao i ostalim natjecateljima.