Drugo kolo 2. HRL Istok

Ovaj vikend odigrano je drugo kolo 2. HRL Istok, gdje su u 5 utakmica gosti bili uspješniji, slavili su u 3 utakmice, domaćini su u samo dvije odnijeli puni plijen. Glavni favoriti prvenstva RK Viro Virovitica je bez problema pobijedila na gostovanju kod RK Nova Gradiška BD Gruppe Austria rezultatom 22:40. Na 4 su boda i lider su prvenstva. Od ostalih utakmica pobjeda RK Lipa Pakrac u gostima kod RK Brod rezultatom 28:30. Osijek 2 je bez problema pobijedio na domaćem terenu nekompletni sastav RK Orahovica 37:30. U derbiju kola dvije ekipe koje bi se htjele umiješati u borbu za vrh odigrale su tvrdu utakmicu u Županji. Radi se o utakmici RK Županja- RK Petrijevci. Slavili su domaćini 32-27.

Za kraj smo ostavili utakmicu našeg HRK Borova koje je gostovalo u dvorani u Županji protiv ekipe RK Ivan iz Mikanovaca. Ekipa sa najboljom školom rukometa vjerojatno do Zagreba koja polako uvodi te dečke u seniorski rukomet. Prvo poluvrijeme se Borovo nikako nije uspijevalo odvojiti što govori i rezultat od samo plus 2. U drugom poluvremenu je proradila obrana, na čelu sa našim iskusnim vratarom Borisom Polchertom, laki golovi u tranziciji u prvom redu od strane prvog strijelca Ivana Pinjuha( 8 golova), kao i raznovrsnim napadom gdje ekipa Ivana nije mogla parirati. Od strijelaca tu su još Luketić, Bušić i Radojević sa 7, Lordan, Lozančić i Marković sa po 2 pogotka. Borovo je drugo na ljestvici sa maksimalnim učinkom od 4 boda i okreće se idućem kolu i prvom domaćinstvu; u goste dolazi mlada i neugodna ekipa Osijek 2.