VUKOVARCIMA  9 ZLATA 13 SREBRA 1 BRONCA IZ SPLITA

Sportski centar Gripe u Splitu, bilo je mjesto održavanja  dvostrukog programa dizača utega a održano je Prvenstvo Hrvatske za uzrast U15 i II. kolo Ekipnog Prvenstva RH za seniore.

Prvi dio natjecanja bio je “po mjeri” mladim članovima KDU “Vukovar”, koji su osvojili ukupno 23 nova odličja i to 9 zlata, 13 srebra i 1 broncu.

Po tri zlata su osvojili Nika Košutić i  Mila Leskovac, dva zlata i srebro, pripali su Eleni Štefanek a jedno zlato Tanji Turukalo. Po tri srebra pripala su Mii Barac , Mandi Braje, Bruni Prokopu i Juri Mamiću a broncu je osvojio Borna Burčak.

U ekipnom dijelu natjecanja muški su osvojili pehar za najuspješniju ekipu a djevojke su druge.

Naša Tanja Turukalo je postavila novi državni rekord u izbačaju za kategoriju do 71 kg. sa podignutih 81 kg. za uzrast U15.

Nakon   prvog kola ekipnog Prvenstva RH, KDU “Vukovar” je u konkurenciji 9 klubova bio peti a dobrim nastupom u Splitu, pretekli smo DK “Slavoniju” iz Osijeka i zauzimamo četvrtu poziciju na tablici.

Za seniorsku ekipu su nastupili : Nikola Todorović sa 111+135=241 kg. (321 sinclair bod), David Todorović sa 110+140=250 kg. (301,8), Kristijan Bertran sa 120+155=275 kg. (293), Saša Dobrijević sa 65+85=150 kg. (193) i Sergej Gavrovski sa 75+105=180 kg. (186,1)

Zahvaljujemo se Gradu Vukovaru i Zajednici sportskih udruga Vukovara, koji su nam omogućili odlazak na ovo natjecanje.