9 medalja za Plivački klub Vukovar s državnog prvenstva u 50m bazenu za dobne skupine. Luka Čarapović 2 sekunde do norme za svjetsko juniorsko prvenstvo u disciplini 400m mješovito

Od 13. – 16.07.2023. na 50m bazenu Svetice u Zagrebu održano je Prvenstvo hrvatske za dobne skupine.

Nastupilo je ukupno 370 natjecatelja, koji su u toku sezone isplivali limite za pravo nastupa na državnom prvenstvu,a naš klub predstavljalo je troje plivača i jedna plivačica; Lena Dželalija, Boris Ostović, Roko Šabić I Luka Čarapović,a pod vodstvom njihovog trenera Ivana Koščevića.U Vukovar smo se vratili s puno osobnih rekorda i 9 medalja,od kojih je 6 zlatnih,1 srebrna I 2 brončane.

Lena Dželalija nastupila je u disciplini 50m prsno i bila blizu osobnog rekorda.

Boris Ostović nastupio je u disciplini 50m leđno i isplivao je osobni rekord.

Roko Šabić nastupio je u disciplinama 50m delfin, 50m prsno, 100m prsno, 200m prsno i 200m mješovito, a u svakoj disciplini isplivao je osobne rekorde, te u mlađe juniorskoj konkurenciji ostvario najbolje rezultate u disciplini 50m prsno i plasirao se na 5. mjesto, dok je na 100m prsno zauzeo 6.mjesto.

Luka Čarapović je još jednom dokazao svoju kvalitetu s nastupima u 5 disciplina, a u svim disciplinama izborio je A finale, ukupno 9 medalja, 4 osobna rekorda, a u disciplini 400m mješovito nedostajalo mu je 2 sec za normu koja bi ga odvela na svjetsko juniorskog prvenstvo.

Luka je nastupio u disciplini 200m mješovito i u kategoriji ml.seniora zauzeo 1.mjesto, kao i kategoriji juniora s rezultatom 2.07.17 (720FB)

U disciplini 200m leđno u kategoriji ml. seniora zauzeo je 3.mjesto ,dok je u kategoriji juniora zauzeo 1. mjesto.

U disciplini 50m leđno zauzeo je u ml. seniorskoj kategoriji 5. mjesto, dok je u juniorskoj zauzeo 2.mjesto.

U disciplini 100m leđno, isplivao je osobni rekord koji je sada 57.73 sec (724FB),te je u ml.seniorskoj kategoriji zauzeo 3.mjesto, a u juniorskoj 1.mjesto.

U disciplini 400m mješovito u kategoriji ml.seniora i juniora plasirao se na 1.mjesto s rezultatom 4.32.74 (714FB) ,u ovoj disciplini nedostajalo mu je 2 sec do odlaska na svjetsko juniorsko prvenstvo u Izrael.

Kako je Luka tek ulazni junior i kako ga očekuje još jedna sezona u juniorskoj kategoriji ovo nam je veliki razlog za veselje, nadu i motiv za još boljim radom, kako bi uskoro stalni uz rame najboljih plivača na svijetu .

Svim našim plivačima čestitamo na sezoni koja je iza nas, te im želimo dugo i bezbrižno ljeto, pa se vidimo nakon zasluženog odmora.