Izvješće s natjecanja mlađih juniora PK Vukovar

19.3. i 20.3.2022. Naši mlađi juniori nastupali su u Rijeci na međunarodnom  natjecanju HEP HPS Grand Prix “Victorija 2022.”u organizaciji PK Primorje na bazenu Kantrida.

Ukupno je sudjelovalo 718 natjecatelja iz 69 klubova iz Hrvatske,Švicarske, Bugarske, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Italije.

Na ovom prestižnom natjecanju za naš klub nastupili su Gita Čilić, Tamara Tintor, Lara Horvat i Luka Čarapović!

Lara Horvat je najbolji plasman imala na 50m Prsno, te je ušla u C finale i zauzela 9.mjesto,a ukupno 16.mjesto u kategoriji ml.juniorki 2007./08.godište

Lari je nedostajalo 4 stotinke do juniorskog A limita, te s ml.juniorakim A limitom ima kartu za državno prvenstvo 👏

Gita Čilić (2008.) nastupila je u disciplinama 50slobodno, 50 leđno i 50 delfin.

Najbolji rezultat ostvarila je na utrci 50m Delfin s rezultatom 32.98 i time uzela kartu za državno prvenstvo s ml.juniorskim A limitom 👏

Tamara Tintor (2008.) nastupila je u disciplinama 50slobodno, 50,100 i 200m Prsno

Za nju je ovo bilo veliko iskustvo, jer je prvi puta nastupila na ovako velikom natjecanju i nadamo se kako će nastaviti istim tempom, jer je plivala osobne rekorde, a i upisala prve rezultate pojedinih disciplina. 👏

Luka Čarapović (2006.) jedan od naših dijamanata 💎, momak koji nas je “zadužio” za puno vremena, momak koji je Klub i grad Vukovar predstavio(i tek će) na najljepši mogući način na  svakom natjecanju na kojem je nastupio, te se i ovoga puta potrudio na postolje ponijeti boje našega Kluba!

Luka Čarapović nastupio je u disciplinama 50m Prsno, 100m Leđno, 50m Leđno i 200 mješovito.

Ušao je u jedno A finale, 2 x B finale i 1x C finale.

Na 50m Prsno nije  imao upisan rezultat te je s rezultatom 31.79 sec.ušao u C finale kao prvoplasirani, a u finalu s rezultatom 32.20sec.plasirao se na 3.mjesto, a u ukupnom poretku ml.juniora završio je na 6.mjestu.

Rezultat u kvalifikacijama je seniorski A limit za pravo nastupa na PH.

Na 100m leđno u kvalifikacijama s rezultatom 1:01.74 ušao je u B finale, te je u finalu plivao 1:01.79 te završio na 6.mjestu ,a ukupno u kategoriji ml.juniora na 4.mjestu.

Rezultat je također seniorski A limit.

200mješovito u kvalifikacijama plivao je 2:17. 47, te ušao u B finale. U B finalu je plivao 2:18.11 i zauzeo 7.mjesto, a u kategoriji ml.juniora 6.mjesto.

Seniorski A limit.

Utrka 50m Leđno plivala se prije 200mješovito.

Ovu smo utrku potiho priželjkivali i dobili smo je 😊

U kvalifikacijama Luka je plivao rezultat 28.00sec i ušao u A finale, te u finalu s rezultatom 27.91 sec (635 bodova) zauzeo u apsolutnoj kategoriji 7.mjesto,a u kategoriji ml.juniora osvojio je srebro 🥈 2.mjesto 👏

S obzirom na konkurenciju preponosni i prezadovoljni smo sa svima!